כמה מילים עליי

סמדר זמיר
במאית קולנוע ומרצה לקולנוע ומגדר.
בוגרת BFA בקולנוע מהמכללה האקדמית ספיר, MA במגדר מאוניברסיטת בר אילן – שניהם בהצטיינות.אני מאמינה שלקולנוע נשים יש חלק חשוב בעיצוב המציאות בה אנחנו חיות, ואם תשאלו אותי, ביום בו רוב הנשים על המסך תהיינה דומות למקור, כלומר לנו, לנשים אמיתיות, סיימנו. השלמנו את המהפכה הפמיניסטית. עד אז אנחנו חייבות לספר, לראות ולקדם כמה שיותר סיפורים של נשים, על נשים, כל הנשים.

כשהייתי סטודנטית לקולנוע ראיתי בפרסום של הפסטיבל הבינלאומי לסרטי נשים ברחובות, תמונה של זוכי פסטיבל קאן לדורותיו. זוכי ולא זוכות. באותה שנה פקדתי לראשונה את הפסטיבל ונפתח לי צוהר לעולם מרתק: עולם סרטי הנשים. סוף סוף יכולתי לזהות על המסך הגדול את עצמי, את אמי, את חברותיי ונשים אחרות שפגשתי במהלך חיי. במהרה ההתעניינות שלי התרחבה אל מאחורי הקלעים של סרטי הנשים: ההיסטוריה, האקטואליה, האקטיביזם.

בשנים האחרונות אני עובדת על סרט הביכורים הדוקומנטרי שלי על כסא הבמאי יושבת אישה, שהוא רטרוספקטיבה לאמהות של הקולנוע העלילתי בישראל - הבמאיות. לצד עבודתי על הסרט, אני מרצה על קולנוע ומגדר באוניברסיטת בן גוריון, מכללת ספיר, מכללת הדסה וכן במגוון גופים בינהם: היחידה למגדר ושיויון בין המינים במשרד החינוך, נס טכנולוגיות, הטלוויזיה החינוכית ועוד; אני פעילה וממקימות פורום הקולנועניות ויוצרות הטלוויזיה בישראל הפועל לקידום נשים בתעשיית הקולנוע והטלוויזיה; אוצרת את פוקוס נשים בפסטיבל קולנוע דרום מאז 2016 ומפרסמת מאמרים על קולנוע נשים בבמות שונות.

כדי להזמין אותי להרצאה צרי קשר!

תגובות

רשומות פופולריות