ההרצאה שלי


גרסת הבמאית - ההרצאה

סרטי נשים מהווים כ-10% מכלל הסרטים המוצגים בבתי הקולנוע מדי שנה. מה הדבר הזה עושה לקולנוע שלנו? האם תמיד זה היה כך? למה נשים עושות כל כך מעט סרטים? ומה קורה כשאישה מתיישבת על כסא הבמאי? השאלות האלה העסיקו אותי כבר כשהייתי סטודנטית ומאז אני חוקרת את הנושא וגם אקטיביסטית לקידום נשים בתעשיית הקולנוע המקומית. אני מוצאת בעשיה הזו שליחות של ממש וצמאה לשתף את העולם כולו בדברים הנפלאים שגיליתי ועודני מגלה על קולנוע ייחודי זה. 

ההרצאה מלווה בהקרנת סרטים אבודים וקטעים מסרטי על כסא הבמאי יושבת אישה (בעבודה).

* ההרצאה נכללת במאגר ההרצאות של "תרבות לפריפריה" ומסובסדת.
** ניתן לבדוק אפשרות לסבסוד דרך משרד החינוך.ממליצות:

"ההרצאה הייתה בו זמנית מבדרת, מרתקת ופוקחת עיניים. סמדר העבירה מסרים חדים וברורים אשר מעודדים נשים לקום לעשות משהו בענין מעמדן וקידומן" בת שבע בוקר, יו"ר פורום WomeNess, נס טכנולוגיות.

"בהרצאה ניכר להט כמו גם ידע מרשים וייחודי שצברה סמדר לאורך השנים ולכן כל מי שייחשף להרצאותיה יזכה בנקודת מבט מעניינת, מעוררת מחשבה ואף השראה" מיכל לביא, מנהלת תוכן, סינמטק חולון.


"סמדר ניחנה בכישרון יוצא דופן לספר סיפור באופן קולח, מרתק וחינני במיוחד. הבקיאות שלה ברקע ההיסטורי של עולם הקולנוע והמגדר משתקפת בהרצאותיה ומאפשרת למידה משמעותית. נפתח בפניי עולם חדש" צילה פתאל, מדריכה ביחידה למגדר ושיויון בין המינים, משרד החינוך.

 לפרטים נוספים צרי קשר!

תגובות

רשומות פופולריות